Akustik Kumaş Kaplı Panel

AnasayfaAkustik Kumaş Kaplı Panel

Akustik paravan, yankı önleyici, ses karmaşasını gideren ve sesleri düzenleyen akustik özellikte, renkli ve dekoratif malzemelerdir. Çeşitli akustik paneller bulunmaktadır. Mekanlarda daha rahat ve huzurlu bir yaşam oluşturabilmek ve dekoratiflik kazandırabilmek adına akustik kumaş panellerin yeri önemlidir. Akustik paneller farklı uygulamalarda kullanılmak üzere çeşitli kumaş kaplı renkli akustik paneller üretilmektedir. Yangına karşı dayanıklı malzemelerdir. Sıcaklığıa karşı dirençlidir. Geniş renk seçenekleri sunulmaktadır. Çok geniş kullanım alanları vardır.

Akustik kumaş paneller mekanlarınıza uygun boyutlarda, renklerde ve modelde temin edilebilmektedir. Mekanlarınızın dekorasyonuna uygun olarak elde edebilirsiniz. Ortama hoş bir görünüm kazandıran akustik özellikte panellerdir. Ses karmaşasını engeller. Yankı gibi sorunları çözümler. Daha huzurlu bir ortam oluşturur. Ses sorunlarının giderilmesinde kullanılabilecek renkli ve dekoratif malzemeler arasındadır.

Ön ve arka yüzeyi camtülü kaplı yüksek yoğunluktaki camyünü levhanın görünür yüzeyi değişik renk seçenekleri mevcut olan darbeye dayanıklı kumaş ile kaplanmaktadır. Montaj sıvası yapılmış duvara direk yapıştırma görünür profil yada gizli sistem uygulanarak yapılabilir.

Kumaş Kaplı Akustik Paneller duvarlarınıza uygulayabileceğiniz dekoratif, renkli ve model seçeneği olan yankı, ses karışıklığı, eko gibi problemleri gidermede akustik mekanlarda kullanılabilecek en iyi ürünlerdendir.Büyük toplantı salonları,stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, sinema salonları, müzik odası, prova odası, ev sinema odası,ofis gibi bir çok mekanda hem dekoratif görünüm sağlayan hemde içerideki ses problemlerini gidermede uygun bir çözümdür.

Akustik Duvar Kaplama Panelleri’nin yüzeyinde sınırsız renk ve yüzey doku seçenekleri sunan HPL levhalar kullanılmaktadır.Akustik Panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özelliği olan kumaşlar aşınmaya, yanmaya ve solmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. İstediğiniz renk ve model seçeneklerinde istediğiniz ebatlarda sipariş verebilirsiniz.

Yapıştırma için özel solid sıvı yapıştırıcısını önermekteyiz. Uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır. Yapıştırıcısı m2′ ye 200 gram kadar gelecek kadar kullanılmalıdır. Yapıştırma işlemi yapılırken akustik sünger ile yapıştırılacak yüzeye ince bir film tabakası oluşturulacak kadar sıvı yapıştırıcı sürülür. Ardından yapıştırıcının kuruması için 1-2 dakika yeterli olucaktır. Daha sonra ise akustik sünger yapıştırılacağı yüzeye homojen bir şekilde hafifçe elle preslenerek yapıştırma işlemi tamamlanır.