Zemin Ses Yalıtımı

AnasayfaZemin Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı malzemeleri sadece yeni yapılan inşaatlarda kullanılmaz. Bununla birlikte eski inşaatlarda da kolaylıkla uygulanabilir. Kullanılan malzemelerin Katkılı mantar levhalar, özel bileşenleri ve granül mantarların karışımından meydana gelmesi, istenilen kalınlıkta malzeme üretimini sağlamaktadır. Bu nedenle parke altına da kolaylıkla uygulanabilmektedir. Zemin ses yalıtımı için kullanılan malzemelerin kaliteli olması oldukça önemli bir konudur. Çünkü titreşimli seslerin yalıtımını sağlayabilmek için kullanılacak malzemenin de bu amaca uygun olarak üretilmiş olması gerekiyor. Kauçuk ve mantar levhaların kullanılmasının en büyük nedeni de budur. Türkiye ve Avrupa ülkelerinde sık kullanılan bu malzemeler sayesinde iç mekânlardaki seslerin farklı yerlere ulaşması engellenmektedir.

Zemin ses yalıtımı, kendi başına uzmanlık isteyen bir alandır. Kullanılan malzeme, uygulama ve işçilik bu işlemde büyük etkenlere sahiptir. Akustik panel çeşitleri seçilirken mekanın durumu, duvarların ve zeminin inceliği göz önünde bulundurularak tercih edilmesi gerekmektedir. Tüm bu şartlar yerine getirildikten sonra uygun şekilde akustik paneller yerleştirilerek ses yalıtımı sağlanmış olabilir. Modern yaşamın etkileri her alanda kendini göstermeye devam ediyor. Günümüz inşaat sektöründe yer alanların daha iyi bildikleri konulardan biri de yapılacak inşaatlarda ses yalıtımının olmasıdır.

Genel olarak ses yalıtımı için kullanılan malzemelerin kalitesiz olması, yeteri kadar sesin yalıtılmasını sağlayamaz, bu nedenle sektörde yer alanlar yeni ve teknolojik gelişmelerle elde edilen malzemeleri tercih etmektedirler. Zemin ses yalıtımı için kullanılan malzemelerin kaliteli olabilmesi için ürün içeriğinde kauçuk, mantar veya bondex sünger gibi malzemelerin olması gerekmektedir. Bu malzemeler, zemin ses yalıtımında titreşim ve vibrasyonu kesen özelliklere sahip oldukları için iç mekanlarda ses yalıtımını en iyi şekilde sağlar.