Akustik Yumurta Sünger

AnasayfaAkustik Yumurta Sünger

Akustik yumurta sünger, yumurta viyol sünger ses düzenleme ve ses yalıtım uygulamalarında ses problemlerinin önüne geçebilmek için tercih edilen akustik sünger çeşididir. Mekanlarda eko ve yankı nedeniyle seslerin bozulmasına engel olur. Ses yalıtımına katkı sağlar. Daha etkili bir ses yalıtım performansı için ses bariyeri ile birlikte kullanılır.

Yumurta süngerler yüksek ses yutum değerine sahip akustik süngerlerden sadece birisidir. Çünkü malzemenin yapısı gereği deliklere ses nüfuz ederek geri dönmemesini sağlamaktadır. Akustik yalıtım uygulamalarında kullanılan yanmaz yumurta ses yalıtım süngeri tek başına güçlü ses kesimi sağlayamaz, ciddi ses kesimi için bariyerli yumurta sünger kullanılmalıdır. Akustik yanmaz süngerler esnek ve hafif yapıya sahip olup bir çok alanda kullanılabilmektedirler. Ses yutum değeri oldukça iyi olan yanmaz süngerler açık gözeneklere sahiptirler. Uygulama alanı oldukça geniştir ve kolay uygulanabilen yapıdadırlar.

Ses yutma performansı yüksek olan yüksek hava şartlarında dahi bir aşınmaya maruz kalmayan süngerlerdir. Kurşun & Pvc bariyer gibi malzemelerin eklenmesi ile sesin akustik düzenlenmesi ve sesin yalıtımı sağlanır.

Yumurta sünger uygulaması özel yapıştırıcısı ile yapılmaktadır. Tavan yada duvarlara bir rulo yardımıyla yapıştırıcı sürüldükten sonra uygulama gerçekleştirilir. Esnek bir yapıda olduğu için kolay bir şekilde yapıştırılır. Kendiliğinden yapışkanlı olarak temin edilebilir. Yumurta sünger nemden etkilenmez ve küf tutmaz bir yapıdadır.