Jeneratör Odası Ses İzolasyonu

AnasayfaJeneratör Odası Ses İzolasyonu

Jeneratör odalarındaki gürültü, titreşim sağlayan cisimlerin elastik ortamda oluşturduğu basınç değişimlerine bağlıdır. Jeneratör dairesi ve kabinlerdeki ses izolasyon uygulamalarında kullanılacak malzemelerin tamamen yanmaz özellikle olması gerekmektedir. Hava emiş ve atışlarının havayı daraltmayacak şekilde genişleyerek imalat yapılması gerekmektedir.

Jeneratör odası ses yalıtımında proje ve uygulamayı ekibimizce gerçekleştirerek oluşan yüksek gürültü değerlerini en aza indirerek sesiz ve güvenli teknoloji sağlıyoruz. Bildiğiniz gibi yüksek gürültülü çalışan makineler de titreşim ve ses yalıtımı konfor açısından yüksek önem taşımaktadır. Alışveriş merkezleri ve hastanelerde jeneratör odası ve yüksek gürültülü makinelerin ses yalıtımı ve sismik yalıtımı teknik ekibimizce tasarımı ve projelendirmesi yapılarak teslim edilebilmektedir. Jeneratör ses yalıtımı açık veya kapalı alanda bulunduğu ortamda gerekli zemin duvar ve tavan yalıtımları yapılarak en son hava atış kısmında ses kırıcı panjur sistemleri kullanılarak %90 bir ses yalıtım değeri sağlanmış olur.

Jeneratör odalarında yankı bulan ve engellerden geçerek yayılma sağlayan sesi kesmek için ölçülü bir şekilde ses izolasyon uygulaması şarttır. Aksi takdirde zamanla duyma bozukluğu ve psikolojik sorunlar yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Jeneratör odalarını veya dairelerini yaşam alanlarından uzakta tutmanız gerekmektedir. Ancak gürültü hala devam etmekte ısrarcıysa bunun önlenmesi için kaliteli ses izolasyon malzemesi kullanmalısınız.