Akustik Ses Yalıtımı

AnasayfaAkustik Ses Yalıtımı

Günümüzde birçok mekânın zorunlu ihtiyaçlarından biri haline gelen ses yalıtımı, farklı malzeme ve tasarımının bir araya getirilmesiyle yapılan, uzmanlık isteyen bir hizmet sahasıdır. Kullanılan malzemenin doğru seçilmesi, yalıtım montesi yapılacak ortamların deneyimli bir ekip tarafından incelenerek uygulanması son derece önemlidir.

Ses yalıtım malzemeleri, hem hazır hem de özel olarak uygulanan birçok farklı model ve çeşide sahiptir. Güvenilir ve garantili malzeme ile hazırlanan yalıtım ekipmanlarını ve konusunda uzman bir ekibi tercih ederek, yıllar boyu bozulmadan yapısını koruyan ses yalıtım sistemlerine sahip olabilirsiniz. Ses yalıtımı, temelde yüksek seslerin, yankı veya gürültülerin ortadan kaldırılması için farklı ekipmanlarla uygulanan bir yöntemdir.

Akustik paneller, akustik süngerler, yumurta süngerler, piramit süngerler, bariyerler, titreşim engelleyici maddeler ve bantlar gibi birçok çeşide sahip yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılan ses yalıtımıyla sesin izole edilmesini sağlamak mümkündür.  Öncelikle yüksek seslerin ve gürültünün ortadan kaldırılması için çeşitli ses yalıtım sistemleri uygulanır. Bunun dışında yalıtma işlemleri, ortamdaki seslerin kaliteli olarak alınması için de kullanılabilmektedir.

İstenmeyen sesleri, çınlama veya yankıları ortadan kaldıran yalıtım malzemeleri sinema, stüdyo gibi ortamlarda istenen seslerin ön plana çıkmasını sağlar ve akustik bir düzen oluşturmaya yardımcı olur. Ülkemizde ses yalıtımı konusunda birçok öncü kuruluşa hizmet sunan firmamız, sesin kalitesi ve gürültünün giderilmesi istenen ortamınıza göre size en iyi sonucu verecek malzemeleri önerir. Ses yalıtımı ürünleri ve uygulanması konusunda daha detaylı bilgiye sahip olmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Duvar Ses Yalıtımı

Ortak duvar ses yalıtımı komşu duvarınızdan gelen ses ve gürültünün kesilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Ofis Akustik İzolasyon

Ofislerde dışarıya çıkan sesler veya içeriye giren sesler içinde istediğiniz oranda ses kesecek ses izolasyon yapılmalıdır.

Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ses yalıtımı üst katta bulunan kişilerin yaptığınız gürültüden şikayetçi olmasını önlemektedir.

Vocal Odası Yankı Yalıtımı

Akustik vocal odası ses yalıtımı ve vocal kabini yankı yalıtımı, bu vocal odalar için oldukça önemlidir.

Zemin Ses Yalıtımı

Zeminden gelen titreşimli, darbe kaynaklı seslere karşın rahatsızlık hissi uyandıran seslere karşı ses yalıtımı uygulanır.

Çağrı Merkezi Yalıtım

Çağrı merkezi ses yalıtımı gürültü, yankı ve titreşimli seslerin engellenip ortam iç ve dış ses problemini ortadan kaldırır.