Sinema Salonu Ses Yalıtımı

AnasayfaSinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonlarında ses yalıtımı önemli bir uygulamadır. İçerideki sesin kaliteli olması, yankı ve eko gibi ses problemlerinin engellenmesi için ses izolasyonu yapılması gerekir. Dışarıdan içeri ses girmemesi ve içeriden dışarı ses çıkmaması için ses yalıtımı yapılmalıdır. Akustik süngerler kullanılarak ses izolasyonu ve akustik düzenleme yapılmış olur ve ses yalıtımı sağlanır.

Sinema salonlarında sesin daha düzgün ve kaliteli gelmesi, dışarıdaki seslerin içeri sızmaması ve içerideki seslerin dışarı çıkmaması için ses izolasyon uygulaması yapılır.Bu mekanda sesin yankısını ve dağılımını kesmek için ses izolasyonu malzemeleri kullanılmalıdır.

Ses izolasyon uygulaması sayesinde ses geçişleri engellenir. Salonda yankı, eko gibi ses problemleri ses izolasyon uygulaması ile giderilir. Seslerin engellenmesi için duvar, tavan ve zemin kaplanarak ses izolasyonu yapılır.Genellikle kumaş kaplı panel ve akustik süngerlerin kullanımıyla uygulamalar yapılmaktadır. Bu akustik süngerler piramit,yumurta, labirent, spesiyal, düz ve tekno touch süngerlerdir. Panel olarak kumaş kaplı akustik paneller ve ahşap paneller kullanılmaktadır. Kumaş kaplı panellerde birçok renk çeşidi bulunmaktadır.