Heraklite Ahşap Yünü

AnasayfaHeraklite Ahşap Yünü

Heraklite Ahşap Yünü, yanmaya karşı dayanıklı olan heraklit levhalar günümüzde özellikle inşaat sektöründe sık kullanılmaktadırlar. Heraklite Ahşap Yünü rutubete ve neme karşın özel imal edilmiştir. Ortamdaki seslere karşın ses yalıtımı sağlama özelliği vardır. Hastane, okul, sinema, Tv stüdyoları, müzik salonları, endüstri binaları, modern çiftlikler, plaj ve turistik tesislerin ara duvarları ile tavan ve zeminlerinde vb. yerlerde kullanım alanlarına sahiptirler.Heraklite levhalar kat aralarındada ses ve ısı yalıtımına getirilen uygun çözümlerden birisidir.

Uzun lifler haline getirilmiş ahşap talaşının bağlayıcılar yüksek sıcaklıkta preslenerek şekil verilmesiyle üretilen yalıtım ürünüdür. Inşaat sektöründe genellikle heraklit olarak bilinir.

Ahşap yünü levhaların ısı iletkenlik hesap değeri (X) 0,09- 0,15 W/mK, kullanım sıcaklığı ise 0-110°C arasında değişir. Buhar difüzyonuna dirençli değillerdir. Çok az kullanım alanı bulan ahşap yünü doğal yapısı gereği çevre dostudur. Güneşin ışınlarından çok etkilenmese de organik bir madde olduğu için böcek ve organizmalardan zarar görebilir.