Konferans Salonu Ses Yalıtımı

AnasayfaKonferans Salonu Ses Yalıtımı

Çok sayıda kişi bulunduğundan konferans salonlarında yankı oldukça fazladır.Yankıyı kesebilmek ve ses karmaşasını engelleyerek daha konforlu ortamlara kavuşmanız için konferans ses yalıtım uygulamaları gerçekleştirmekteyiz. Konferans salonu ses yalıtım uygulamalarımızda kullanmış olduğumuz malzemeler arasında ses yalıtımsüngeri,kauçuk tabanlı akustik halı,akustik melamin süngerler,kadife kumaşlı tekno touch süngerler bulunmaktadır.

Konferans salonu ses yalıtımında kullanılabilecek malzemeler ise akustik kumaş panel, baflle tavan paneli, kanopi, akustik sünger, melamin sünger gibi malzemeler daha çok tercih edilmektedir. Konferans salonunda kullanılacak malzemenin ortamın akustiğine uygun olması oldukça önemlidir.

Kullanılacak malzemeler sadece ses yalıtımı değil dekoratif açıdan da şık bir görüntü sağlamalıdır ve doğru malzemenin seçimi için konferans salonlarında ses yalıtımı yapılmadan önce keşif kesinlikle önemlidir. Konfereans salonunda üst düzey kaliteli bir uygulama için ses yalıtım malzemeleri seçiminin doğru olarak yapılıdır ve ses sorunlarının yok edilmesi gerekir.

Gerek görüldüğünde yanmaz ve bariyer özelliği bulunan bu akustik ses yalıtım süngerlerin de konferans salonlarında kullanılmaktadır. Konferans salonu ses yalıtımı için seçilecek olan ürünün salonun yapısı duvarların konumu, tavan yüksekliği ve dış ortamın özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır.